Tuulekoja siseviimistlus

Nöx on tuulekoja/esiku ehitusega jõudnud siseviimistluseni. Hetkel on seis selline, et seinad-põrand-lagi on praktiliselt valmis, puuduvad laeliistud. Ja siis tuleb veel kapid ehitada. Aga kuna Madiken palus mu instagrami piltide peale lähivõtteid, siis näitan esiku pilte enne päris lõplikku valmimist.

Alustame algusest. Suvest. Sest et oma maja ehitamine ongi selline, et alustad midagi suvel ja lõpetad järgmisel kevadel (ega ma veel ei hõiska, võibolla need kapid tulevad alles jõuludeks). Sest vahepeal selgub, et midagi muud on kiiremini vaja teha. Niisiis oli suvi ja tuulekoda ei pidanud veel õrnalt ka tuult aga põrandaküte tuli ikka panna.

Nii suur või väike see esik mel ongi. Nii u 5m2.

Nüüd on põrand valatud =>

Tuulekoda veel oma nime ära ei teeni, sest seinad tuult ei pea :)

Sisemised seinad katsime OSB plaadiga.

Siin tuli vahepeal erinevatel põhjustel seisak. Sest Nöx liikus edasi rehetubade lõpetamise juurde. Ja teine suur viivitaja oli meie otsustusvõimetus. Nimelt oli vaja ära otsustada esiku siseviimistlus – milline põrandaplaat ja sellest lähtuvalt tapeet ja laudise toon. Ega me ju selle murega aegsasti ei tegelenud vaid ikka siis kui oli aeg plaatima hakata. Siis hakkasime plaate otsima ja “avastasime”, et meie soovitud plaadid tahavad mitut nädalat tarneaega, et lõunamaalt kohale tulla. Tegelikult me ju teame, et kõiki asju laos ei hoita, aga eks see meenub valusalt ikka alles siis kui hetk käes :) Siis tul vahepealne stsenaarium, et las ta siis olla ja võtame mingid plaadid, mis kohapeal. Nöx vedas proua pealinna plaadipoodi ja jõudsime ikka samade plaatide juurde ja ootasime mitu nädalat nende kohalejõudmist :D Vahepeal valisime ka tapeeedi välja (mis oli mul suvel juba poes silma jäänud ja juhuslikult sobis plaatide tonaalsusega) ja tellisime ka selle. Ikka pealinnast. Sest kohapealne valik on…khm… Ja ma ei heida seda kohalikele poodidele ette, sest eks turg dikteerib jne aga hoiatuseks teistele ääremaal ehitajatele, et ega sisustusmaterjalid tuleb ikka Tallinnast osta.

Allpool siis kurikuulsad plaadid Vives Gaudi ja edasimüüjaks Plaadipunkt. Ka meie vannitoa plaadid on samast sarjast. Laudise tooni valisime tapeedi järgi ja sellega olen ma väga rahul. Aga nüüd takkajärgi vaatan, et võibolla oleks pidanud põranda ääreplaadid hoopis liivakarva valima (sama toon keskmise osa mustrist), sest ääreroheline pole päris sama, mis seinad. Samas see ei hakka väga häirima, sest enamus ääri jääb nagunii kappide alla.

Esiku uks ja aknad on Aru Grupist. Retropistikud on Espakist. Kunagi olid ajad kui ma arvasin, et meie eelarve ei võimalda meile retropistikuid, sest nende hinnaklass jäi nii 80 euro kanti, siis mingi hetk avastas Nöx, et sarnased on tavalise pistiku hinnaklassis täitsa olemas. Ja ma olen ülirahul :) Meil on sama sarja pistikuid ja lüliteid kogu maja täis ja ma üldse ei kujuta ette vana maja teistsuguste (st kandiliste) pistikutega.

Tapeet on Heathland Moss. Siin tasub hinda jälgida, sest enamuses kohtades ta on 2x kallim kui lingitud variant.

Laudisega seinte puhul on minu jaoks kõige enam silma rõõmustavamad just igasugused üleminekud, mis on liistuga vormistatud. Ma hiljem panen ühe liistuta ülemineku pildi ka ja siis sa näed, kuidas see ei tekita üldse sama emotsiooni, mis näiteks see nurk siin all. Loomulikult on see nurkade ja üleminekute tegemine kõige suurem peavalu üldse… Ja seepärast on mul eriti suur heameel, et Nöx on viitsinud siin isegi mingi erikujulise jubina välja saagida, et seda üleminekut vormistada.

Siin näide, kuidas ühendada laudist, aknalauda ja aknapalet.

Toonid erinevas valguses :) Aknad on meil taani tüüpi ja alt avanevad, mis on minu jaoks uudne ja harjumatu variant ja seetõttu eriti huvitav.

Palkseina ja laudise liitumiskoht. Tõenäoliselt jääb see kapi sisse.

Laudis kohtub põrandaga. Vuugitäite toon oli meil teine suur küsimärk. Googeldasime Vives 1900 seeria plaate ja tõdesime, et enamusel on tumedate ääreplaatide vahel hele vuugitäide ja see ei häirinud silma. Nii siis jäi.

Veel üks võte aknapalede vormistusest. Jep, ma ei ole siin veel koristanud…

Näide liistuta üleminekust. Ilma laudiseta ongi nii ok, aga laudis+liist kombinatsioon annab niiiiii palju juurde!

Palksein kohtub tapeediga. Ka see nurk jääb ilmselt kapi sisse.

6 kommentaari “Tuulekoja siseviimistlus

  1. Mulle niiväga meeldib teie tuulekoda! Väga ilus lõpptulemus! Värvid on lihtsalt nii ilusad, eriti tapeet. Ja need aknad on tõesti midagi uut ja huvitavat :)
    Meie vana maja on just kandilisi pistikuid ja lüliteid täis…ma ka algul ei kujutanud ette, aga minu mees on seisukohal, et järgitehtud vana ei ole sama, mis päris ja siis pole ka mõtet rohkem maksta…Kuigi ma ka just hiljuti avastasin, et tegelikult ei maksagi nad niipalju rohkem, võib-olla siis oli vahe, kui me alustasime remondiga….aga nüüd on nii, ümmargused on aga muidugi palju nunnumad. :)
    Hakka või isegi eeskoda kinni ehitama, selline tahtmine tuli praegu :D

    • Kristiina, meil oli sama – alguses ei tulnud need retro pistikud kõne allagi, sest olid nii kallid. No kui aus olla, siis ma ikka vaikselt pidasin plaani, et äkki nii palju jaksame, et vähemalt köögis kui kõige käidavamas kohas oleksid :D Aga siis Nöx avastaski, et need Espakis väga norm raha eest müügil. Kuna te alustasite ehitamist enne meid, siis võib vabalt olla, et siis ei olnud veel. Sest mu meelest see oli meile suur üllatus, et saab ka normaalse hinnaga.

  2. Mis valemiga tapeet osb plaadile ilusti jäi,kas tegite täispahtelduse? Aga no super ilus, minu mees võiks ka vedu võtta,koliks ära metsaserva.

    • Täispahteldus jah. Kõigepealt nakkeparandaja, siis pahtel, siis värv (kuna valge taustaga tapeet, siis tahtsime kindlustada, et osb ei hakka läbi kumama), siis tapeet. See üks pilt postituses on pahteldatud sein.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s