2017.a kokkuvõte

Olen igal aastavahetusel teinud meie majaehitusest vahekokkuvõtte ja nüüd kripeldab pikemat aega, et viimane ikka tegemata.

Maja rindel võib edusammud jagada kaheks – rehetubade valmimine ja maja soojustamine. Alustame soojustamisest – aastaga sai majale ring peale tehtud ja nüüd on soojustatud nii vundament kui seinad. Maja sai uue laudise, mis praegu “kuivab” ja ootab järgmist suve, et värvi alla saada. Soojustamise käigus vahetasime ka aknad ja ehitasime tuulekoja.

Ääremärkus – kõikidest tehtud töödest saad detailsemalt lugeda kui kerid siin postitusi allapoole.

Maja enne.

Ja nüüd

Toas võttis Nöx väga tõsiselt meie ühist otsust mitte enne võtta uusi tube kasutusele kui liistud ka pandud on. Kuna kõverasse seina on liiste keeruline panna, siis võttis sellele lahenduse otsimine omajagu aega, kuid nüüd võime uhkusega tõdeda, et lahendus sai hea ja vähemalt üks tubadest on aktiivselt kasutuses. Teine tuba oli seni värvikambri aseaine, kuid nüüd kui lastetoa kapid on värvitud, hakkame vaikselt ka sinna kolima.

Aegade alguses oli rehealune umbes selline:

Aasta alguses oli rehetubade seis umbes selline:

Täna on lastetuba umbes selline:

No tegelikult ei ole viimase pildi vaade ka enam nii avar, sest sinna seina on tekkinud veel kaks kappi, aga neist kirjutan nõksa hiljem kui kappide käepidemed ka olemas. Vihje – tarbijate tungival nõudmisel on need osaliselt roosad. Ja osaliselt punased. Sest kasutajaid mitu. No ja kui juba, siis äkki mõned muud värvid ka. Sest ega me ei tee ju oma elu lihtsaks ja küsime lastelt ka nende arvamust. Isegi kui see on roosa :D

“Enne” pilt ka sellest toast, mis vahepeal saab meie magamistoaks ja kõige lõpuks ühe lapse toaks:

Ja pilt pärast:

See sein on päriselt ka samas seisus, sest me ei ole veel jõudnud teisi kappe siia tuppa kolida. Aga kola on praegu rohkem kui siin pildil :P

Õues on ka mõned suured tööd ära tehtud. Sõprade suure abiga valmis jupp kiviaeda:

Ja teiste sõprade abiga tegime algust kuuritühjendusega, et sinna edaspidi laste mängumaja ehitada:

Küttehooaeg on ka nende virnade vähenemisele kaasa aidanud ja kui nüüd veel üks hoogtööpäev teha, siis ehk saamegi kevadeks kuuri tühjaks, et siis ehitamisega peale hakata.

Saime lipuvarda püsti:

Mis teoksil?

Nöx tegeleb praegu eeskoja siseviimistlusega. Seni see seisis, sest alguses me ei suutnud ära otsustada, millist põrandat me tahame ja nüüd ei suutnud ära oodata, millal tellitud plaadid kohale jõuavad. Nüüd on plaadid kohal ja teised otsustamise dilemmad. No et kas tuleb tasandussegu või ei :D

Mina, mina… tegelen aiandusega :D Otsustasin proovida talikülvi ja nüüd vähehaaval panen seemneid vetsupaberi rullidesse ja joogiveekanistritest genereeritud minikonteineritesse. Ja selle tempo sõltub tugevasti sellest kui tihti mu sõbrad ja tuttavad vetsus käivad ja rullisüdamikke toodavad…

Kui esik saab valmis ja oleme oma kola vanadest eluruumidest rehealla ringi vedanud, siis järgmine samm on LAMMUTAMINE ja hiljem taas ehitamine… Kevadel ja suvel tuleb  tugevamatel veel kiviaeda ehitada ja nõrgematel lihtsalt aeda kõpitseda, sest kuhugi on ju vaja need konteineritäied taimebeebisid kunagi istutada.

Varasemad aastakokkuvõtted ma koondasin linkidena siia => REMONT.

Üks kommentaar “2017.a kokkuvõte

  1. Mul tekkis huvi selle talikülvi vastu. Kas sa need potsikud viid õue või kus sa neid hoiad? :) Ja kas konteineril on midagi katteks peal või avatud?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s