Maja soojustamine vol 2 / tuulekoja ehitus

Aeg on taas üks remondikokkuvõte teha. Viimane postitus lõppes seal, kus majal oli värskelt tselluvill ja tuuletõke peale saanud. Järgmise asjana võttis Nöx ette vundamendi krohvimise Mira 5300 Netfix seguga.

Peale tuli Caparoli viimistluskrohv, mille pärast isegi mind poodi veeti, et nüüd õiget viimistlust välja valida. Õnneks mingit vaidlust ei tekkinud, mõlemad kaldusime sama toote poole :) Selle segu kulu oli raske arvestada, sest pakendil mingit soovitust ei olnud ja esialgu tunduski, et sai teist liiga palju, kuid kokkuvõttes jäi 1 kott üle.

Alguses läks mögla peale liibiga (palun väga uudissõna mulle, võibolla sulle ka siis :))

Pärast ilutõmbed laia pintsliga. Mul on sellest pintslist üks iluvõte koos oma aiakinnastega tehtud, nii et jahh :D

Kusjuures pildil need suured keermega konksud on Ikea kiige jaoks, mis on meil kodus nüüd üks suur hitt. Pisipiiga põhimõtteliselt elab selle otsas. Vahepeal vaatab pool minutit multikat, siis läheb teeb teises toas paar trikki (soovitavalt kohalekutsutud publikuga) ja siis naaseb järgmiseks minutiks multika ette (ikka endiselt pea teisel pool maja), et jälle minutikese multikat vaadata. Tundub, et lastetoast on meil võimla saanud ja mingit mööblit peale voodi me sinna planeerida ei saa. Narivoodi on suur unistus, mille nimel seda remonti ära kannatatakse :D (ilmselt mängib oma rolli siin järjekordne ronimisatraktsuioon).

Nii, aga siin pilt krohvitud vundamendist peale pintsliga ilutõmmetest. Võib öelda, et oleme rahul.

Huvitaval kombel on peale vundamenditöid meie maja vallutanud tuhatjalgsed (pilti ei järgne). Kuna siin-seal on ka korralikud “õhutusavad” seintes, siis peale selle, et neile meeldib ilusal valgel vundamendil peesitada on nad hakanud ka tuppa tungima. Nii et hetkel võib meil pea igal õhtul vast 2-3 tuhatjalgset galeriitoa põrandal uitamas näha. Elame loodusega koos, eksole.

Jõudsalt edeneb ka esiku ehk tuulekoja ehitus. Nüüdseks on aknad-uks ees.

Ja isegi jupike laudist!

Uks ja aknad endiselt Aru Grupist. Seekord tellisime Tea soovitusel taani tüüpi välja avanevad aknad. Ma olen neisse alati skeptiliselt suhtunud, isegi siis kui ise neid veel müüsin, sest on mu jaoks lihtsalt nii hoomamatud ja arusaamatud. Aga eks nüüd on viimane aeg järgi proovida :) Taani tüüpi akende kasuks otsustasime nende saledama profiili tõttu, sest tahtsime, et tuulekoja aknad veidi õrnemad ja pitsilisemad välja paistaks. Seepärast kaalusime pikalt, kas üldse aknad avanevaks teha, sest kinnise akna puidu osa oleks veel väiksem ja aken oleks siis õhulisem. Aga omavahel ja konsultandiga arutades jõudsime ikka otsusele, et esikut peab saama aknast õhutada, sest oleks ju imelik ust õhutamiseks lahti jätta. Maal küll, aga eks siin võib ka igasugu olevusi ära eksida :D

Klaasijaotus on seekord pealeliimitud petekatega, mitte prossiraamiga, nagu teistel akendel. Siia ka prossiraami pilt:

Enne kui aknaid tellima hakkasin, saatsin Teale meie visiooni:

Mille peale Tea saatis meile neli versiooni vastu :) Tema pakutud ukse lahendus oli palju ilusam ja nii ta käiku läkski! Omajagu arutamist nõudis ka see, kuidas klaasijoon jooksma panna (uks vs aknad). Siin oli kohe hea saada kogenud inimese nõuannet. Ukse klaasiavale tegime rombi just seepärast, et siis ta eristub akendest ja ei torka ilma kui tema klaasiava on teistsugune (lisaks oli romb äge ka).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s