Maja soojustamine vol 1

Eile käisid meil soojusvilla mehed majale soojustust peale pritsimas. Jõudsid umbes poole peale ja nädala pärast tulevad uuesti, sest vertikaalis töö pidavat nii raske olema, et nad hea meelega jätaks kergema töö päevad vahele.

Soojustusmaterjaliks valis Nöx tselluvilla, millel on liimaine sees ja see siis pritsitakse karkassi vahele. Tselluvill on sisuliselt vanad ajalehed. Soojustuse paksus oleneb kohast ja kui viltu palk all oli. Peamiselt 11 – 13 cm, kõige õhem 7. Kõige paksem tuleb otsasein ca 20 cm. Roovituse samm 60cm. Tuuletõkke plaat on kõige tavalisem roheline 12mm. Peale tuleb voodrilaud.

Enne tööde algust oli vaja räästa alla teha tuule suunaja, et kogu soojustus katuse alla ei lendaks. Selle eest sai Nöx tselluvilla meestelt 2 plusspunkti :D

 

Töömehed soovitasid aknad enne kilega kinni katta, siis ei pea raame sellest möglast puhastama hakkama (ikkagi liim ju). Lastel oli kottpimedas toas põnevust palju :)

Tselluvilla paigaldus käib nii, et üks mees pritsib torust seda segu karkassi vahele ja teine siis silub ja tasandab ära.

Ja asjapulk tuuletõkke paigaldaja on ise ka pildile jäänud :)

Päris sünge ja pime tundub maja praegu. Õnneks nüüdseks on pooltel akendel kiled eest ja näeme ka päevavalgust aga maja ennast on ikka kummaline nii tumedana vaadata.

3 kommentaari “Maja soojustamine vol 1

  1. Aga miks tselluvill? Kas uurisite hinnavahesid ka või oli see kohe esimene valik? Me peame ka hakkama samale asjale mõtlema, kunagi pole liiga vara plaane teha.

    • Tselluvill sai valitud peamiselt selle heade omaduste pärast. Sobib hästi kõveratele seintele ja on hea niiskuse läbilaske võimega. Mõlemad on palkmaja puhul päris olulised. Erinevate materjalide hinnaerinevusi ei uurinud, aga usun, et vahe ei tohiks väga suur olla. Tsellu hind oli üllatuslikult päris mõistlik. Lisaks ei teagi, kas teisi mineraalvillasid saabki märjalt seina paigaldada. Plaat aga ei ole kõveral seinal hea, soojustuskihi sisse jäävad suured augud ja see vähendab soojustuse effektiivsust.

  2. Meil on ka tselluvill pandud vana maja voodri vahele, oleme nüüd kolm aastat sees elanud ja väga rahul, peab sooja, kuigi siiski mitte närilisi, nagu lubatud :D aga meil ilmselt kuskil vundamendi vahel mingid augud sees….ja näriliste kaitseks kass, kes töötab nii, nagu manuaalis lubatud :P Meie isiklikult valisime tselluvilla seetõttu, et on ökoloogiline.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s