Tere lipp! #EV100kingitus

Ja tänase päeva tähtsaim lugu – meil on nüüd lipumast! Saamislugu on meie perele tüüpiline. Millalgi mais näitas Nöx mulle kohalikus lehes Liputehase kuulutust, et tellides x kuupäevaks on transport tasuta ja mingi muu soodukas ka vist. Ja siis tuuakse kohale x kuupäeva vahemikus. Ühesõnaga neil Saaremaa trett plaanis. Jajah, tellime ära, nagunii ju plaanisime EV100 raames selle projekti teha. Mõeldud tehtud. Jalutasime siis aianduspäevadel Liputehase telgist mööda. “Aa, seepärast neil see pakkumine oligi, et plaanisid siia laadale tulla. Kas sa tellisid meile ära?” “Ei, unustasin.”. Tüüpiline :) Läksime siis juttu tegema ja juhtumisi oli neil kaasasolevatest mastidest üks üle ja ilusti toodi järgmisel päeval hoovile ära.

Täna pani Nöx selle püsti, sest no tekkis selline ajaauk (sest selgus, et ta auto on katki ja ei saagi linna peno järgi minna ja mu autole ei saa käru taha panna ja blabla). Heiskasime siis pidulikult vimpli – ikkagi esimene kord. Ma filmisin ja lapsed siis kordamööda heiskasid. Läks tunnike mööda kui avastasime, mis kuupäev täna on. No ma tõesti  ei ole omadega veel juunis, ammugi siis 4. juunis. Ohhooo, lipupäev! Siis tuleb ju lipp heisata! Sai ka peremees pidulikult lipu heisata ja nüüd ootame, et päike loojuks. Tunnike veel :)

Asukoha osas vaatasime ikka nii ja naa, et võiks ju toaaknast näha olla. Jah, masti juurest aknaid näeb ja aknast masti ka, aga lipp ise on puude taga peidus :)

Head lipupäeva!

5 kommentaari “Tere lipp! #EV100kingitus

 1. Pean seda oma mehele näitama ja siis sinna kodulehele suunduma. Sest no kaua võib, tagantjärele tarkadena mõtleme, et oleks pidanud seda tegema siis, kui kopad siin olid ja haljastustööd pooleli olid… Kui sügaval teil see maa sees on? Kas paigaldamisel oli mingid masinad abis? Vaevalt, et ma nüüd üksi seda tegema hakkan, aga siis tean öelda mehele, kui lihtne see on 😁

  • Kirjade järgi peaks 8m mastil olema auk läbimõõduga 30 cm ja sügavus 80 cm. Teoreetiliselt oleks selline sügavus meil kopaga muidugi saavutatav. Aga auk oleks siis Kaali kraatri suurune ka.

   Auk sai võimalikult väike, et ümbritsevat kõvat pinnast vähem sonkida. Sügavus umbes 50 cm, nii et ankru jalad ulatusid täpselt põhja. Läbimõõt ka umbes nii, et jalad täpselt sisse mahuks. Nii jäi pinnases olevad kivid külgedelt alust hästi toetama. Praegu veel püsib, samas pole ka tuult olnud veel :) Aga meil on ka kivine, mitte liivane pinnas…

   • Hehee, ma koppade all meie juures pidasin pigem seda silmas, et siis oli maa nagunii üles songitud ja oleks paigaldamine ühe soojaga olnud, augu saaks jah vast labidagagi kaevatud :) Masinate all pidasin silmas, et kas on vaja a la mingit tõstukit, kuigi see ilmselt on nii kerge, et seda jõuab ka ise tõsta ja püsti ajada…mul pole veel aimugi, kuna pole ühtki paigaldust seni ise pealt näinud (aga sber Google aitas nüüd ka :D) Meil siin muidu savine maa, et ehk püsib ka paigal :) aga suurepärane, et see nii lihtne on, peame ette võtma, ehk jõuame isegi veel võidupühaks tehtud! :)

 2. 8m, sest see oli ainus suurus neil kaasas :) Muidu algselt plaanisime 10m tellida aga praegu tundub, et 8 on ka täitsa hea.
  Ma uurin pärast peremehelt, kuidas ta augu tegi, ma ei pannud tähele. Aga alus on valatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s