Vannitoa ringvaade

Möödunud aastal siseruumidest sai enam uuendusi vannituba. Nöx viimistles ära WC-poti kõrval oleva seina, kus on nüüd mõnus orvake, millesse erinevaid iluvidinaid asetada. See sein on nüüd üks mu lemmikumaid kohti vannitoas, silm kohe puhkab “akna”lauakese profiilil ja värvi-naturaalse tooni kontrastil.vannituba_018

vannituba_019

vannituba_021

vannituba_020

Õmblesin vannitoa kapile vanast tikitud laudlinast uue kardina. Laudlina leidsin mõne euro eest osta.ee-st ja nii odavalt seepärast, et tal olid väikesed augukesed sees.

vannituba_022

Samast laudlinast õmblesin ka kraanikausikapile kardina. Kapi tegi Nöx ühest vanast kirstust.

vannituba_017

Peegli otsimine võttis meil omajagu aega, ükski ei tundunud sobivat. Lõpuks tuli Nöx geniaalsele ideele kasutada selleks vana trümoo peeglit. Ühes FB vanakraamipoes oli neid paar tükki 100-120 euroga ka müügis. Kuna aga pood asus Tallinnas, siis mõtlesime kõigepealt kohapealt otsida, sest tegu siiski suhteliselt levinud peegliga. Panin kohalikku lehte kuulutuse, millist peeglit otsime ja õige pea läks telefon punaseks. Kahjuks oli kõikidel pakkuda 80ndate trümood, mis jäi meie jaoks liiga suureks, aga õnneks helistas kuulutuse peale ka üks lahke naine, kes vihjas, millises kohalikus vanakraamipoes ta just sellist peeglilauda nägi. Iroonia mõttes oli see pood muidugi samas majas, kus Nöx iga päev tööl käib… Maksis 40 (Nöxi mälu järgi 59) eurot. Korralik sääst :P

vannituba_016

Ülalolev lamp tuli peegliga kaasa. Algselt oli küll lauajupiga külge kinnitatud.

Ühe suure asjana sai valmis ka vannitoa lagi. Omajagu tööd oli lauajuppide mõõtu saagimisega, sest palk ei jookse ju sirgelt. Samal põhjusel murdsime pead, kuidas palgi ja laelaudade üleminek vormistada. Kõige lihtsam oleks olnud köis panna, kuid Nöxile see variant ikka väga ei meeldinud ja nii riskisime peenikese liistuga. Õnneks võisime tulemusega rahule jääda.

vannituba_023

vannituba_024

vannituba_025

Veidi väiksem töö oli dušikardinapuu paigaldamine, mis seisis selle taga, et lagi ei olnud valmis.

vannituba_011

Kui nüüd vannituppa sobiva lõvijalgadega malmvanni leiame, siis võib vast öelda, et see tuba on enamvähem valmis! Kui vann paigas, saame ka ära otsustada, kuhu on kõige mõistlikum riputada rätikud. Nende jaoks ei ole praegu head kohta ja paneme, kuidas juhtub. Niisama ei taha ka nagide jaoks seina auku teha kui äkki peale vanni paigaldamist peab ringi tõstma.

Vann tuleks siia vasakusse nurka. Valge pesukorvi taga on toru püsti ka juba.

vannituba_013

2 kommentaari “Vannitoa ringvaade

  1. Ilus vannituba, eriti meeldib see roheline toon ja see mõnus lai laudise serv, kus asju hoida. Mis värvi te kasutasite? Ja kas dushinurgas on midagi ajaga juba muutunud ka selle laudise ja värvi osas?

  2. Oh, sa leidsid hea termini – laudise serv. Ma murdsin pead, kuidas selle koha kohta öelda. See koht mul ka lemmik!
    Laudise värv oli mingi tavaline värv, pealt lakitud paadilakiga. Krohvitud osad on lubikrohv + silikaatvärv. Aastaga ei ole veel mingeid muutusi märganud, viimistlus tundub hästi vastu pidavat. Paari laudise alumisel äärel on veidi näha, et on vett saanud, umbes nii nagu saunas laudise alumised otsad veidi-veidi üles punduvad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s