Rehetoa akende paigaldus

Juhhuu! Meil üle pika aja midagi remondi rindel käimas – sel nädalavahetusel said rehetoale uued aknad ette. Aknad olid paigalduse järge juba aasta aega ootamas, sest tellisime nad koos suure lükanduksega, mille paigaldasime möödunud sügisel. Kuna rehetuba oli seni laudana kasutusel, siis sealsed aknad olid eluruumide jaoks liiga väikesed ja kõrgel. Ka uued aknad tulid väiksemad kui elumaja poolel, sel lihtsal põhjusel, et rehetoa vundamendiks on kõrge kivimüür. Niisiis on uued aknad müürini. Siiski tuli avad suuremaks saagida. Palk oli õhem kui arvata oskasime. Ilmselgelt oldi laudaosas kehvemat materjali kasutatud.

aknad_031_tn

Aknad tellisime endiselt Aru Grupist (nagu ka lükandukse). Puitaknad, pöörd-kaldavatavad nö saksa tüüpi, 78mm raamiprofiili ja 3-kordse argooniga täidetud klaaspaketiga. Aknad on sissepoole avatavad. Väljas on nö prossiraam, mis imiteerib tollele ajastule omast kuueruudulist akent. Prossiraami võlu on selles, et ta on hingede peal ja saab akendepesu ajaks eest ära keerata.

aknad_032_tn

Hetkel on aknad paigaldatud seinast väljapoole, Nöx ehitas selleks puhuks lisaraketise. See kõik seepärast, et kui ükskord maja väliskülg voodri saab, siis on aknad välisseinaga tasa, mitte ei teki “laskeavad” ja külmasild.

aknad_034_tn

Kassil oli hullult huvitav ja vaja iga aken üle nuusutada. Lõpuks läks ikka vannitoa aknalauale magama :)

aknad_037_tn

aknad_038_tn

Eelmised pildid olid kõik õunapuuaia poolse akna omad. Alumine on maja eesküljest.

aknad_033_tn

Praegu on aknad ümberringi takuga täis topitud – nii palju kui seda varuks oli. Nöx on nüüd mandril varusid täiendamas. Tal on see põhimõte, et vahtu ta kuskil kasutada ei taha :)

Üks meeleolupilt ka vaatega rehetoast köögi poole. Remondiaegne “kaitse”. Nuh, tuuliste ilmade puhuks ka, sest rehetoas praegu ikka palju pragusid ja siis kohe tuba jahedam kui muu osa majast.

See sein on juba puhastatud. Hull töö oli… Igatahes me nüüd kaalume, et ülejäänud seinte puhastamiseks peaks ehk teenuse sisse ostma, sest oma tervist tappa ka ei tasu.

aknad_035_tn

10 kommentaari “Rehetoa akende paigaldus

 1. Kenad aknad! See võib nüüd täitsa mööda kommentaar olla, kas see polnud äkki Kodutunne, kus vanad palgid soodapritsiga supsti puhtaks tehti?

  • Kommentaar on soodapritsi osas täitsa pihta :) (Kodutunde osa ei oska kommenteerida). Soodapritsiga saaks jah kiiremini aga ma olen aru saanud, et sel juhul tulekski meeskond koos masinapargiga peale tellida. Igatahes saaks kiiremini kui üks sein nädalavahetuse jooksul :) Selle töö puhul ongi kõige häirivam see tohutu peen tolm ja oleks ju hea kui saaks kiirelt ühele poole selle asjaga.

 2. Ise puhastasin palke pehmema traadist kaussharjaga mis relaka otsa istus. Jäi kena ja naturaalne tulemus, lihtsalt nagu värskem ja heledam versioon samast palgist. 1 tuba – 1 päev. Ropp töö igatahes küll. Magamistoas sai ka lihvketastega tehtud mis siledama ja heledama tulemuse jättis aga nikerdamist on palju-palju rohkem, et ketta servadest laiguliseks ei jääks. Edu!

 3. Jap, just pehmet kaussharja saigi kasutatud, aga see oli ikka päris tolmune ja aeganõudev töö. Eriti laetalade puhastamine oli raske.
  Palk jäi muidugi päri äge ja tore sellega, kerge läige tekkis palgile.

 4. Meil jäi soodapritsiga puhastamine ära seetõttu, et oleks liiga kalliks läinud ja tulemus ei meeldinud(ühes toas natuke lasime teha, jäi mu meelest liiga hele). Meil tehti hoopis mingi spetsmasinaga, mille otsas oli ka hari. Tolmune töö oli tõesti aga kuna siis polnud veel muud valmis, oli nagunii kogu maja ehituse tolmu täis. :-) ja aknad on teil ägedad, lahedad ruudud :-)

  • Meil tegid seda töömehed, üks mees kellegi käest laenas seda masinat. Ma pean oma vanad lood läbi lugema, et kas ma olen sellest kirjutanud ka, ega tagantjärele enam nii täpselt ei mäleta, kaua see nt aega võttis.

 5. Mulle tundub, nagu siin oleks akendel seesama probleem, miks meie ei saa oma aknaavasid suuremaks lõigata – et mis neid ristpalke seal vahel siis uksteisega koos hoiab ehituslikus mõttes? Meile ütlesid mehed, et kindel ei, sest iga kell võib sein vajuma hakata – vo täna vo 10 aasta pärast aga…

  • Selleks on 2 varianti, saagida palgi otstesse sooned ja panna peidetud tendripostid 5×5 latist näiteks. Või mul on pandud väljapoole 5×15 prussid akna kastideks, et aknad oleksid soojustuse sees ja välja aknapõskesid ei jääks. 5×15 prussid ja ristpalkide otsad on naelutusplaatidega omavahel kinnilöödud (kahjuks pildid on enne seda tehtud). st need prussid toimivad nagu tendripostid. Seest on põsed pärast savikrohviga kaetud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s