Dendroloog käis külas ehk “Võtke see puu maha!”

On veel omajagu sündmusi, mida pole jõudnud blogisse kirja panna. Näiteks seda, et mu kaugeltnurga täditütar ja tädipoeg perega käisid meil külas. Lastel oli põnev, meil oli huvitav ja tegus. Näiteks alustasid mehed maja otsas oleva lauda lammutamisega. Selle töö käigus vigastas Nöx sujuvalt oma peakest, nii et kohe veri oli väljas ja enam sinna lendava tolmu sisse minna ei saanud Kaval nõks, eksju, jättis tädipoja üksi lammutama :)

juuli_136

Lammutamisel jäi jalgu ka mesilase (herilase?) pesa. Sellised on vastsed.

juuli_181

Et me haavatud hiiglane mitte jõude ei oleks, panime ta istutusauke kaevama. Nimelt tõid külalised kaks uut tegelast meie aeda – valge sõstra ning hortensia, viimane oli Pisipiigale kingiks tema vaderilt. Ja eraldi saadetis veel minu tädilt piparmüntide näol. Sirts noris mind hortensiaga, et kuna ma neist muudkui heietasin, ta siis tõi ühe, et ma juba pihta hakkaks :) Kuna tegu oli puuks aretatava vormiga, siis otsustasime ta palliplatsi teise otsa istutada. Seal on nagunii üks hõredam nurk, mis vajab tuulte eest täitmist.

juuli_163

juuli_167

Õite pilt on nüüd paari päeva tagune. Nendega on mingi kala – musti täppe täis (ka lehed). Üritasin googeldada ja hetkel mulle tundub, et valisime ikka liiga päikselise koha ja see selle suve nö kuumalaine on talle mõjunud. Sest kastnud olen ma teda hoolega ja läbikuivamises ei tohiks asi olla. Kui just ei ole asi selles, et ta tahab VEEL rohkem vett kui ma olen viinud…

aug_003

Lastel oli ülilhea klapp. Mulle nii meeldib kui meil käib veidi vanemaid lapsi mängimas, siis õpivad meie omad ka veidi teise taseme mänge :) Näiteks seda, kuidas liivakastist mererand teha.

juuli_158

Tädipoeg andis spetsialisti nõu ka (ta elukutselt dendroloog). Uudis muidugi ei olnud hea – õuel olevast kolmest suurest puust tuleb kaks maha võtta, sest on omadega otsas. Sellest on kahju. Mulle meeldib, et õu on varjuline ja majas ka palavaga jahe. Pealegi ei ole meil lähiümbruses palju suuri puid, meil siiski ju põldudevaheline talu. Ühele puule on inimesed ise karuteene teinud – mahavõetud oksakohast on sisse sadanud ja puu seest õõnsaks teinud.

aug_006v

Täditütrega üritasime koos ka miski aiaplaani joonistada – mis puudutab olemasolevaid lillepeenraid. Seni ootasin augustit, et hakata püsikuid ringi istutama, siis ootasin kuivuse lõppu, täna lõpuks sajab. Saan varsti istutama hakata ja veidi seda lillepeenras olevat kaost korrastada :)

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s