Esimene pidu / Suur pildipostitus köögist ja vannitoast

Nöx on nüüd nädal aega saarel olnud ja enne kui ta tuleb uute piltidega, näitan teile septembri lõpu omi. Tookord olime kogu perega nädala saarel ja mul õnnestus vahepeal Egnega koos koristamas käia. Tahtsime ju laupäeval uues kodus esimese peo maha pidada – majaperemehe juubeli :) Saimegi suurema saasta maha küüritud (suur roll akende pesul ja kärbselaipade eemaldamisel oli tragil Egnel, ta kohe kuidagi jõudis igale poole).

DSC_0054

Sooja vett meil endiselt ei ole (külm toodi ka maja tagant kuskilt voolikust) ja soojendasime seda kunkust leitud pottides.

DSC_0056

Tirtsu toas jäid mul näpud taha tapeedile. Meil oli algne plaan vana tapeeti mitte maha võtta ja panna lihtsalt uus värske aga odav peale, et kui ükskord renoveerimisjärjega praeguste eluruumide poole peale jõuame, siis teeme korralikumalt. Nüüd aga juhtus nii, et kui veidi juba seda lahtist tapeeti harutama hakkasin, siis seda tuli ja tuli. Ja kihtide vahel olid miskid putukad (teate, need limuskid, mis niiskust armastavad). Seepärast otsustasime kogu tapeedi maha kiskuda. Tirtsu toa ja elutoa vaheline sein on tehtud ühekordsest lauast, väike õhuke papp peal ja siis kahel pool tapeet. Tulevikus võtame selle seina maha ja laiendame elutuba, kuid seni, kuni ühes majapooles ainult elame, saab sellest lastetuba. Tapeedikihtide all olev tapeet pärines aastast 1968. Kihte oli muidugi omajagu, tundus, et peremehel oli tapeet laialt käes – ikkagi ehitusbrigadir :)

DSC_0052 DSC_0050

Niisiis, saime toad enamvähem korda, et julgesin peo ajal lapsed põrandale lasta. Katsetasime järgi ka teise küttekeha, milleks on ahi meie magamistoas. Toimis!

Ma tegin peost ka nn meeleolupilte aga kuna Nöxi fotokas oli mälukaart täis, siis laenasin ema oma. Emal aga ei olnud öösel und ja hakkas pilte kustutama – selliseid, millelt “midagi ei olnud näha” ja “liiga kaugelt tehtud”. Ehk siis minu taotluslikult kaugelt nurgast tehtud pildid õdusa valgusega kuulusid kustutamisele… Niisiis, peopilte ei ole! Neid ma ka ei pane, kus kõik näha on (ehk kes mida jõi ja sõi :p).

Peo ajaks sättisid Nöx ja tema paps köögi enamvähem töökorda ja nüüd on meil selline ajutine köögimööbel nagu piltidelt näha võite. Toormaterjaliks olid euroalused ja töötasapinnaks liimpuitkilp ehituspoest, kogu värk sai ka tumeda peitsi peale.

maja_034_tn maja_035_tn

Nende palkseinas olevate pistikupesade peale mul kulmud küll veidi kerkisid (mis sai meie edevatest retropesadest?!?), kuid siis Nöx seletas, et need on ajutised pesad, kuni päris köögimööbel valmib ja on teada, kuhu täpselt pesasid vaja.

maja_036_tn

Nurgas ilutseb veinikapp, mille Pets meile pulmakingiks meisterdas. Külalised naersid, et me ilmselt valisimegi köögi viimistluse toonid kapi järgi :) Need kaks pehme kattega tooli me leidsime maja kõrvalruumidest (kokku 4). Naabrinaine (Tln oma) on ülikade ja pani end juba järjekorda juhuks, kui me neile rakendust ei leia. Ma vaatan, et päris hästi sobivad selle laua ümber.

maja_037_tn

All on vaade elutoast köögi suunas.

maja_038_tn

Tirtsu toa  nurk, nüüd juba kõik seinad paljaks kistud. Kaks seina olid sellise laudisega, kaks puitlaastplaadiga. Tirtsule näitasime ka tema tuba, vist jäi rahule: “Oi, katus on ka! Siis ei saja vihma sisse.” Ta meil selline vähenõudlik :)

maja_039_tn

Vannitoa kraanikauss sai ka paika. Kapiks on kirst. Sellega oli muidugi omajagu sättimist, et mis pidi mahub ja liiga kõrge ei oleks. Praegu jäi sedapidi, et tasapind on seina poole veidi kaldu. Elame-näeme, kas selline lahendus töötab :)

maja_031_tn

Sellele seinale kipub ikka hallitus tagasi tulema. Mehed arvavad, et ehk kaob ära kui kütte sisse saame. Palgi sees ta kindlasti ei ole ja on õlikihi peal. Nöx luges kuskilt, et linaõli pidigi veidi altim sellele olema?

maja_032_tn

Pesumasina seinast ei ole krohv ise maha kukkunud vaid tõmmati, et lekkekohta otsida. Pärast muidugi selgus, et mingi kork oli kinni keeramata… Esimene aken on ka paigaldatud. Ülejäänud (koos suure klaasuksega) jõudsid sel nädalal kohale.

maja_033_tn

Selline oli seis maja peal septembri lõpus. Nöx raporteeris, et vahepeal on Tirtsu toa seinad pahteldatud ja hakati vaikselt tapeete välja otsima. Meie oleme linnas hoolega pakkimisega tegelenud. Pisipiiga arvas, et ema ehitab talle takistusrada, millel turnida:

DSC_0066

Tirtsu tehtud pakkesildid:

IMG_20140926_113057

Kuna abilised väsisid ära, siis Tirts pani nad vahepeal magama:

IMG_20141003_144241

Iga autotäiega üritame natuke kraami ka linnast ära vedada. Kui Nöx üksi läheb, siis on isegi mõni mööbliese auto peale mahtunud (nagu nt see veinikapp ja raamatukapp ka tegelikult). Raske on muidugi otsustada, mida julgen saata ja mida mitte, sest ei tea, millal kolida saame. Ilmad ju muutumise faasis ja vaja igaks juhuks iga ilma riided lastele käepärast hoida. Maakütte paigaldaja firma ka jokutab, senimaani ei ole oma kümnest meetrist kaevamisest kaugemale jõudnud. Jagavad ainult tühje lubadusi :( Oi ma olen kuri nende peale! Uus tärmin uus esmaspäev. Näis, kas ilmuvad välja.

6 kommentaari “Esimene pidu / Suur pildipostitus köögist ja vannitoast

  1. Betty’ga konsulteeritud, ei ole ikka sama firma. See ülemus ei ole soomes, pigem on ta kusagil põllal kündmas. Aga praegu veel firma nime ei hakka valju häälega välja hüüdma.

  2. Kuidagi tuttav lugu..olen isegi vannitoa seina augu lõhkunud ja fantoomleket otsinud.. auk oli aga leket mitte…:)

  3. Ma küll sain alles nüüd selle looga ühele poole, aga linaõliga on selline lugu, et kui ta jääb ruumi, kus natukenegi niiskem ja jahedam, siis talle ei meeldi ja kipubki hallitama. Ses mõttes on tõrvaõli parem ( ja aromaatsem :D).
    Muide tänu teie vannitoale julgesime me ka oma vannituppa ilusa laudise panna. Aitäh!

    • Oo, äge! :)
      Me oleme selle nüüd omal nahal järgi proovinud jah, et linaõli ei kõlba. Mees võttis seina veelkord lahti, puhastas palgid ja pani tiigiõli peale. Seda soovitati poes, ühtlasi mainiti ka seda, et linaõli kipub hallitama jah :( Loodetavasti nüüd püsib ilus, eriti kuna küttetorud on ka seintes ja seetõttu kuivem.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s