Lasteaiast, kolimisest ja kõigest muust

lühter

Kuna mitmed on küsinud Tirtsu lasteaiakoha kohta, siis kajastan seda küsimust siin ka. Kohaliku valla lasteaiaga võtsin ma ühendust juba talvel, et uurida, kuidas seal järjekordadega lood. Kui mulle vastati, et järjekorda panemiseks ei ole vaja sissekirjutust ja et sügisest on talle koht kindlalt olemas, siis jäi mulle ikka veidi kripeldama, et kuidas siis nii. Leppisime kokku, et kui oleme nädala sees sealkandis, siis käime läbi ja teeme tutvust. Millalgi (vist oli aprillis) seal ka käisime ja jutt tundus tõele vastavat. Niipalju kui ma aru sain, siis seal ei olegi järjekorda! Lasteaias on kaks rühma, väiksemate rühm max 14-kohaline (kujutate ette minu vaimustust?). Ja tol hetkel oli seal mitu vaba kohta. Sügisest pidi rühma kaks uut last tulema – üks siis meie oma :)

Lasteaed on samas majas põhikooliga, kus on 4 klassi. 1. ja 3. klassi tunnid on koos ja 2. ja 4. klassi omad. Ma enam ei mäleta, palju seal lapsi ühes klassis oli, kuid võib arvata, et mitte palju, kuna kaks klassi on kokku pandud.

Lasteaeda on u 5 min autosõitu.

Kolimise aja suhtes oleme ka nüüd teised orientiirid võtnud. Kuna kahe koha vahet pendeldamine võtab ikka palju aega ja nädala sees midagi ehitada ei saa, siis veniks sel viisil remont ikka väga pikaks. Pluss see, et ei tahaks Tirtsu linnas lasteaiaga harjutama hakata, et siis pärast uuesti uue kohaga harjutada. Nii otsustasimegi, et tõmbame oma standardid madalamaks ja kolime sisse niipea kui vannituba ja köök enamvähem triksis-traksis on. Muidu varem oli meil plaan vanas elamise pooles ka väike iluremont teha (põrand ja laed värvida, puhas tapeet, uued juhtmed), siis nüüd me loobusime sellest ja käime toas ainult pilukil silmadega ringi ja loodame, et kaua nii elama ei pea :) Vähemalt saab siis Nöx kõik oma õhtud ja nädalavahetused rehealuse poolel nokitseda. Samuti saame siis oma linnakorteri müüki panna.

Uuest tapeedist loobumise asi on nüüd jälle küsitavaks muutunud, sest mu ema ajab, et tuleb ikka lapsi hoidma ja paneme selle kuidagi seina ära. Niisiis, kui keegi tunneb, et tal on vaba aega septembri nädalavahetustel ja soovib tapetseerimise ja koristamise talgutel osaleda, siis andke aga teada! Pakutavad tööd: lapsehoidmine, akende pesu, põrandate jm pesu, tapeedi seina panek, söögitegemine, mööbli värvimine, hea tuju üleval hoidmine jne.

Pildil ilutseb köögilühter! Nöxi hiline sünnipäevakink mulle. Nii umbes aasta jagu hiljem :) Kui ta mu eelmise sünnipäeva paiku küsis kingisoove, siis ütlesin, et tahaks magamistuppa lühtrit saada. Nagu aru saate, siis tol korral ma lühtrit ei saanud. See on see häda kui kogu sisustus on vaja vanakraamiturult (ehk osta.ee-st) osta – ei saa asju sõrmenipsu peale. Tuleb oodata, jälgida, ikka oodata, hinda pakkuda, loobuda, jälle oodata ja jälgida – kuni näkkab.

P.S. Vabandage pesemata aknad pildi peal. Tegu siiski remonditava majaga (mis ei takistanud mu emal märkust tegemast kui pilti vaatas).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s