Köögis põrand maas!

Köök hakkab meil juba ilmet võtma! Meie kuu aega kestnud puhkus on läbi ja oleme nädalakese juba linnas tagasi. Nüüd on rutiin jälle selline, et Nöx uhab nädalavahetustel saarte vahet ja mina olen lastega mandril. Lastega igal nädalavahetusel sellist pikka sõitu ette võtta ei raatsi/viitsi/taha ja eks me veidi segame “töömeeste” tempot ka. Niisiis, kõigepealt minu tehtud pildid puhkuse lõpust ja siis pühapäevased pildid Nöxi fotokast.

maja_039

Tähelepanelikum vaataja näeb ülemisel pildil laudadel väikest toonierinevust. Kasutasime ära vanad põrandalauad. Õnneks juhtus nii, et köögis tuli põranda alt välja ka teine laudpõrand ja kahepeale kokku sai ühe uue põranda. Kellel sarnane töö veel ees, siis arvestage, et päris nii ei pruugi õnnestuda, et saate vana põrandat 100% taaskasutada. Ikka juhtub, et mõni laud on mäda ja teine läheb ülesvõtmisega katki.

maja_040

Lauad puhastasime vanast värvist kuumapuhuriga. Nöx ostis mingi spets edeva tööriista selleks puhuks, kuid kahjuks meil ei ole olnud meeles sellest pilti teha. Igatahes see tundus päris mugav kasutada, parem kui püstolitüüpi kuumapuhur.

maja_041

Sellel pildil on toonierinevus rohkem näha. Otsustasime, et see jagab köögi mõtteliselt pooleks köögipooleks ja söögitoaks :) Seda, et üleminek ei satuks ukseauku, ei andnud sättida. Esiteks ei olnud laudu nii palju (jagus täpselt) ja teisel pool kööki on ka ukseava, mis on selle ukse suhtes nihkes. Nii et ühe ukseava oleks see üleminek niiehknaa poolitanud. Piltidel on põrand õlitamata ja lihvimine alles pooleli (selleks korraks, sest rendilihvmasin andis otsad ja nädalavahetusel ju asendust ei saa).

maja_042

Üks pildike ka söögitoa nurgast, kuhu tuleb puhvetkapp. See on selline lihtne kapike, mille saime majaga koos päranduseks. Minu sugulased oskavad ehk paralleeli tõmmata vanaisa valge köögikapiga. Sellised olid vist igas maamajas.

Laudis on praegu jõupaberiga kaetud, aknaga seinas on savikrohv ja palkseina peale tuleb tapeet.

Ja nüüd pildid möödunud nädalavahetusest:

Ilpla1008-10.08.2014-6372_tn

 

Põrand on õlitatud. Katsetasime ka leelisega valgendamist, kuid see tegi põranda veel laigulisemaks. Kuna me ei saanud vana värvi korralikult maha, siis leelis justkui tõstis rohkem esile need tumedad kohad.

Laudis on sama, mis oli enne seinas. Võtsime selle maha,  puhastasime vanast värvist ja värvisime üle. Ülemine veidi kollakas osa on savikrohv kaseiinvärviga. Värvi ostsime Tallinnast Majatohtrist.

Ilpla1008-10.08.2014-6376_tn Ilpla1008-10.08.2014-6381_tn

Sellel pildil (üleval) on elutoa taganurgas veidi näha ka see kapp, millest kirjutasin. Norin Nöxi, et värvin selle lillaks :) Eks näis, mis värvi ta lõpuks tuleb. Majatohtris käies ostsin linaõlivärvi ja hunniku pigmente, et erinevaid mööblitükke värviliseks teha.

Espak teeb aegajalt soodukaid, kus teatud nädalavahetusel (k.a. esmaspäev) on kogu kaup -20%. Nöxi eilne saak on kangasjuhe ja lülitid kööki ja vannituppa. Pistikuid kahjuks ei olnud.

maja_043 maja_044

Piilukas ka vannituppa.

Ilpla1008-10.08.2014-6390_tn

OSB plaadi peale tuleb lubikrohv (savikrohvi ei soovitata vannituppa). Siia nurka tuleb vann.

Ilpla1008-10.08.2014-6391_tn

Siia nurka aga tuleb dušš ja paremale WC-pott. Palksein jääbki nii nähtavale.

Täna hommikul toodi kohale kasespooniga ümmargune pikendatav söögitoalaud, mille Nöx osta.ee-st ostis. Restaureeritud, kuid siiski soodsam kui mõned restaureerimata variandid, mida müüakse. Nädalavahetusel valisime veel viimast viimistlust, mis pidi tulema tammevaha törtsu mahagoniga.  Ootan põnevusega tulemust :) (praegu Nöxi auto peal).

 

7 kommentaari “Köögis põrand maas!

  • Eks ikka selleks, et Ken ka kommenteeriks! ;)
   Aga tegelikult – et hoida blogi mahtu väiksena. Meil siin väga palju pilte ja ükskord tuleb piir ette. Nöxi fotoka pildid said võibolla tõesti liiga palju vähendust ja asendasin need veidi suurematega. Kas nüüd sobib või mõtlesid muid pilte?

 1. Kui mõtled vetsu seina, siis see päris avatuks ei jää. Palkide ava juurde tuleb veel põsk ja horisontaalne laud. Aga peamine lootus, et vesi/niiskus palgile paha ei teeks on seinatagune küte ja ventilatsioon. Laudis on põrandast paar senti lahti, seina ja palgi vahel on suur vaba ruum, kuhu põranda lähedale paigaldasin küttetoru ja ventilatsioon tõmbab sealt õhku välja, seega seina ja palgi vahel peaks päris hea õhuvahetus olema. Kas ja kui hästi selline lahendus toimib, eks näeb.

 2. See küll vana postitus, aga küsin ikka – kas lubikrohv läks otse OSBile või kruntisite millegagi? Ja kas hiljem viimistlesite ka värviga või lihtsalt peeneteraline krohv?

  • OSB’le läks peale Sakreti QG krunt. http://www.sakret.ee/product/qg-kvartsnakkekrunt/
   Sellel on kvartsliiva sees ja tekitab kareda aluspinna. Sileda ja libeda OSB peale poleks muidu miskit kinni jäänud. Ja kindlasti tasub panna ka mingi võrgu krohvi sisse. Mul jäi panemata ja praegu on krohvis praod sees. Eks OSB ikka mängib.
   Krohvi peale läks silikatsiitvärv. Suurematel tootjatel täitsa valikus olemas ja saab ka toonida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s