Vanakraam

IMG_20140712_114517

Saatsin ükspäev Nöxile lingi ühe Ikea kummuti kohta, et sooviks sellist lastetuppa. Kui meil muidu on kodus kõik vanad kapid ja kummutid, siis lastetuppa ei tundunud need minu jaoks sobivad. Tahtsin just sahtlitega ja vanadel esemetel kipuvad need sahtlid väga raskesti käivat. Nöx algul porises, et sama raha eest saab juba korraliku antiikse kummuti. Siis läks veidi aega mööda kui juba ütles, et tegelikult on see Ikea oma täitsa tore ja miks mitte :) Kuni järgmise hommikuni…

Siis näitas ta mulle kohalikust lehest kuulutust, et müüakse vana kummutit. Otsustasime vaatama minna. No okei, paneme siis igaks juhuks käru ka juba autole taha ja võtame veidi sularaha kaasa. Sellise kärutäiega me siis kärutasime tagasi :)

Mulle hakkab tunduma, et vanasti väga palju selliseid kummuteid ei olnudki, kus oleks ainult sahtlid. Ikka kipub alumine osa ustega olema. Igatahes ma juba mängisin mööbli veidi ringi, et Tirtsule saab hoopis üks teine väiksem kummut, mis meil juba olemas. Ka alt ustega.

Täna õnnestus mul paar tundi garaaži kõrval olevat kunkut koristada. Valdavalt on sinna eelmistelt omanikelt päranduseks jäetud nõud ja mõned vanad telekad. Enamus nõusid on nõukaaegsed, väga palju oli selliseid klaase, mis vanasti sööklates olid. Noppisin mõned erilisemad nõud välja:

maja_025 maja_026

See roosa äärega taldrik on Arabia oma. Kauss nimetu. Samasuguseid pokaale oli rohkem, ma kõiki ei hakanud õue tooma :) Vanade kannude vastu on mul lihtsalt nõrkus. Juba kujutan ette, kuidas hakkan sinna sisse põllulilli panema.

maja_027

Need retrolambid on üliarmsad! Kahjuks on näha, et juhet mitmest kohast paigatud, aga ehk saame siiski asja. Jõuluküünalde juures olid veel sellised ehted nagu alloleval pildil. Tunduvad väga huvitavad – mingist raskest metallist. Kas keegi ehk oskab kommenteerida nende kohta midagi?

maja_028

Tapeeti oli ka lademetes. Kahjuks enamus kole nõukaaegne tapeet, ei midagi sellist, mida säilitada tahaks. Mõned nõukaaegsed mustrid on ka väga stiilsed, kuid selles hunnikus küll mitte. Kolm mustrit aga olid sellised, mis mulle meeldisid. Näiteks see roosa sobiks imehästi lastetuppa, kuid kahjuks on seda ainult üks rull. Teisi mustreid oli veel vähem kui rull. Eks ma ilmselt kasutan neid kuskil riiulite tagaseinaks vms. Ära ei viska :)

maja_030 maja_031 maja_032 maja_033

Panin tuulduma ka kaks vatitekki. Ei teagi, mis nendega teha. Magama kindlasti ei hakka, kuid teinekord õues oleks hea lastele istumise alla anda. Samas ma ei tea, kaua nad seal niiskuses seisnud on ja mis nendega üldse varem tehti…

 

2 kommentaari “Vanakraam

  1. Need metallist asjad on kuuse küünlajalad, paned kaksiratsi kuuse külge, allapoole jäävad need mummud ja üles toru sisse üks kuuseküünal.Tapeetidele väga hea lastel joonistada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s