Esimesed tagasilöögid: haigus ja hallitus

Peale viimast postitust oli meil umbes nädalane paus ehituses, mille Nöx sisustas tantsupeo ettevalmistuste ja kontsertidega. Mina tegelesin laste kantseldamisega (suur uudis, eks). Tantsupeo reedel hakkas jama juba pihta – Tirts jäi kõrgesse palavikku. Olin juba kahtleval seisukohal, kas õnnestub temaga üldse pühapäeval isa esinemist vaatama minna, kuid õnneks läks ta palavik selleks ajaks üle ja nii me terve pere ja kolme vanavanemaga Kalevi staadionile kohale kärutasime. Lapsed pidasid etenduse üllatuslikult hästi vastu ja mina jäin rahule, et vähemalt Tirtsul oli mingi kultuurielamus. Iseasi, palju ta kõigest aru sai. Juhuse tahtel tantsis Nöx just meie istekohtade ees, kuid ma kahtlustan, et Tirts ei saanud ikka aru, kus ta papa tantsib, kuigi me üritasime igatepidi suunata ja seletada :) Mõned tantsud enne lõppu tulin ma lastega siiski ära ja läksime puu varju keha kosutama. Keegi veel ei röökinud, kuid Tirts hakkas lollitama ja Pisipiiga nõudis korralikku väntsutamist ja nii ma siis otsustasin lastepiinamise lõpetada.

Niisiis, peale tantsupidu tuli Nöx koju, istus diivanile ja jäi haigeks. Ikka korralikult haigeks – nina kinni, pea paks, palavik jne jne. Sõitsime küll linnast ära, kuid maja peale tööle ei saanud ta ikka mitu päeva. Mis rikkus ta tuju veelgi, et aeg venib… Siis kui tervis lõpuks lubas ja ta läks, selgus, et vahepeal on vannitoa vahesein hallitama läinud. Millest????

maja_020 maja_021

Tegime pilte, kartsime majavammi, helistasime siia-sinna, saatsime pilte ka ja saime soovituse sein puhtaks pesta ja kuivada lasta. Et vist ei ole vamm. Pesime ja nüüd kuivab. See tähendab, et vannitoa tööd seisavad. Pesemiseks oli vaja ka olemasolev konstruktsioon seal laiali lammutada, mis ei olnud motivatsioonile kuigi hea.

Haiguste saaga jätkus sellega, et peale Nöxi jäi haigeks Pisipiiga. Ja kui tema sai enamvähem terveks, jäin mina. Nii et minu unistusest, kuidas ma pakin oma lastekarja kokku ja veedan terved pikad päevad maja juures laste kõrvalt kõrvalhooneid revideerides, ei saanud asja. Laupäevaks olime planeerinud Tirtsu sünnipäevapidustused, selleks puhuks võtsin paratsetamooli tableti sisse, et palavik alla saada ja pidu ikka ära teha.

Nöx siis muutis veidi ka vaheseina konstruktsiooni:

maja_022

Ehk siis saagis palgist pikuti osa välja ja asemele pani… vist fiboplokid. Me arutasime seda päevi tagasi ja vat enam kindlalt ei tea.

maja_023

Üks pilt ka sellest nurgast, kus laudis pooles kõrguses:

maja_024

Nüüd oleme pikalt arutanud ka köögi seinade teemat ja Nöx ääriveeri uuris, kas kööki ikka paneme laudise tagasi. Ma olin siiski seda meelt, et kui meil on olemas selline ajalooline detail, siis seda võiks ära kasutada. Nüüd kui Nöx on neid laudu tunde puhastanud ja kurtnud kui nüri töö see on, saan ma aru ta lootusest, et äkki loobuks… :) Aga jah, köögi laudise värv on tänaseks ka ostetud ja tuleb murtud valge.

Praegu on teemaks savikrohv. Nöx tahab ise teha, nüüd murrame pead, kust kiudaineks vajalikku hundinuiavilla või hekseldatud pilliroogu kerge vaevaga saada… Saaremaal kiudainega segu nagunii ei müüda.

Aeg tiksub, aeg tiksub.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s