Salapilt!

Oi kus mulle lapsepõlves meeldis lugeda igasugu õpetusi salakirja tegemiseks. See oli kas Tootsi või indiaani juttudes vist, kus piimaga kirjutati ja siis kiri ilmus kuumaga nähtavale? Tänapäeval siis triikides :) Igatahes kui ma sattusin lugema seda postitust siin, siis tekkis kohe tahtmine järgi proovida. Eriti kuna põnn hetkel veidi tõbine ja otsime tubaseid tegevusi.

Õpetus:
– tee valge õlipastelli või rasvakriidiga valgele paberile kujundid
– anna paber lapsele värvimiseks ja värvi alt ilmuvad kujundid välja :)

mai_105

Lihtne ju! Mina kasutasin õlipastelli ja vesivärve. Algses postituses oli kasutusel toiduvärv, aga mul lihtsalt ei ole seda. Esmalt ma üritasin vesivärviga vett toonida, aga see jääb liiga lahja, Tuleb ikka otse värvikarbist pintsliga panna.

Kasutusalad:
– tähtede õppimine
– kujundite õppimine
– niisama huvitav maalimine

Kuna me veel tähti ei õpi, siis joonistasin mõmmi ja muud tuntud objektid. Mõmmini meie väike kunstnik ei jõudnud, enne sai kannatus otsa. Ja eks selline asi rohkem vanemate laste jaoks huvitavam, kellel niisama värvidega mässamine juba vana teema. Meie põnn hakkas lõpuks ikka oma käsi maalima :) Aga salapilt on äge ikka!

Kui järgi mõelda, siis see ilmselt väga vana tehnika ja isegi midagi sellist lapsepõlves teinud. Selle vahega, et ise joonistasid pildi ja siis ise värvisid. Et seda põnevust ei olnud, et oi mis siit välja tuleb :)

mai_106

2 kommentaari “Salapilt!

  1. Meie tegime selliseid pilte väiksena küünaldega. Teine lemmikstiil väiksena oli selline, et paberile kanti mingi tumedamat tooni küünlavaha ja siis nõela või sukavardaga sai vahvaid pilte ise sisse joonistada/kraapida. Kuna ma armastasin peenete detailsete piltide meisterdamist, siis see tehnika oli selleks eriti mõnus. Meenub, justkui see vaha-värvi möks tehti valmis kas sinise või musta sulepea dushi värvi kasutades. Haruharva leidus kodunt ka punast ja rohelist dushi.

    Eks see tarkus tuli kõik ikka sel ajal lasteaiast. Üks tehnika, mis mulle üldse huvi ei pakkunud, oli pintsli jälgedest pildi valmistamine, või siis rebitud paberite kleepimine pildiks.

    • Hmm, see vahavärk kõlab küll selliselt, et isegi praegu oleks äge :) huvitav, mis vanuses nii detailsed asjad lastele huvi võiks pakkuda?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s