Georgia reisikiri – päev 6. Hüvasti Georgia!

Valdavalt tegelesime suveniirijahiga. Ajud ja neerud on degusteeritud. Neerud olid turistide petteks osaliselt maksaga segatud (lihaekspert Nöx sai kohe aru). Ei tea nüüd mis head see peaks tegema? Ajud olid praetult täitsa mõnusad, hautatult (nagu ka menüüs olid) oleks vast liiga sültjas ja imal olnud.

Õhtul tegi Nöx ettevaatliku ettepaneku, et kui naised on liiga väsinud ja tüdinud, siis võtab ta üksi tee mäkke ette. Taas. Naised olid nõus. Nii viskaski Nöx kaamerakoti selga ja rühkis taas mäkke. Ausalt öelda oli ikka päris järsk ronimine küll. Eestis võiks vast võrrelda Kiviõli tuhamäe otsa ronimisega. Siin oli õnneks värskelt uus tee tehtud, et ronimine turistidele liiga raske ei oleks.

Ehitust on siin vanalinnas üldse väga palju näha praegu, kõik on veel pooleli. Kui see kõik valmis saab, siis on tegemist ühe väga kauni kantsiga. Hotelli perenaise sõnul käib kogu vanalinna renoveerimine valitsuse toel. Narikala ise suurem vaatamisväärsus ei ole, aga vaated linnale on lummavad. Ning ausalt, keset päeva ei tasu sinna ronida, õhtune pehme valgus on ikka miskit muud kui keskpäevane lagipähe lajatav päike.

Tagasiteel hüppas Nöx eilsest restost läbi ja haaras perele veidi söögipoolist kaasa =>

Eks pikem kokkuvõte tuleb kusagil veiniklaasi taga või nii, aga lühidalt: Georgia on äge, ütlemata kaunis ja mitmekesine, võib-olla kohati vast liiga ekstreemne, vähemalt meie, siledamaarahva jaoks.

Öösel lendame koju.

PS. Nii pakkisime veinid kaasa. Jah, veidi kõhe oli Tallinnas kohvrit lindilt maha tõsta ja avastada, et midagi punast tilgub. Terve autosõidu lasi Betty peast läbi nimekirja riietest, mis nüüd punase veini plekkide tõttu maha kanda tuleb (jah, taibu pakkis väärtuslikumad kleidid ja seelikud käsipagasisse, kuid siiski…). Õnneks kodus kohvrit lahti pakkides saime eestlaslikult rõõmustada, et seekord läks kellegi teise kohvris vein katki…

6. päeva galerii

This slideshow requires JavaScript.

Üks kommentaar “Georgia reisikiri – päev 6. Hüvasti Georgia!

  1. Pingback-viide: Mägede hõngu. Hinkaalid ehk Georgia pelmeenid « Ja veel üks asi …

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s